A szárítólabda a felületükön kialakított speciális dudorokkal megszüntetik a mosás során kialakuló merevséget a szövetben, így vegyszerek alkalmazása nélkül lágyítják a ruhákat.
A két labda eltérően működik a dudorok eltérő kialakításának köszönhető. A szögletes dudorok összesűrítik és lágyítják a szövetet, míg az íves dudorok fellazítják és csökkentik a merevségét. A szárítás során ezek megemelik és elválasztják egymástól a ruhadarabokat. A szárítás közben felvett hőt átadják a ruhaneműnek, segítve ezzel a szárítási folyamatot.
"Tisztelt Gömöri Alkatrész Kft! Ígéretükhöz híven a mai napon megkaptuk a porzsákot.Kevés cég tartja be ilyen pontosan az ígéretét. Boldog vagyok,hogy sikerült Önökre találnom. Ez után csak Önöktől fogok rendszeresen rendelni. Nagy örömömre szolgált,hogy tökéletesen megfelelt a porzsák.Ritkán találkozik az ember mostanában ilyen pontos,gyors és szolgálatkész céggel. Az ajándékot külön köszönjük. A további együttműködés reményében : Maradok Tisztelettel"